Egy átlagos napi etetés 1. rész - Rágcsálók2012.03.02. 12:53, aqua-terra
Sziasztok!
Saját állataimról szóló kis bejegyzéssel jöttem, bemutatom, hogyan zajlik nálam egy etetés, mit kapnak enni és kik. Első részben a rágcsálókat mutatom be.
Mai menü egy halom sárgaság, azaz édes tök és sárgarépa. Az édes tököt azért részesitem előnyben mert imádják a rágcsálók, a sárgarépát meg szinte minden nap kapják, hiszen az mindig van itthon.

Édestök és sárgarépa a mai menü

Együtt a foltos egér banda. A fekete alapszinű a him. Tegnap viszont hoztam még egy kislányt:

Legújabb egérbanda tag: egy kis fehér egérke, vörös szemekkel. Takarmányegérnek árulják, de mikor megláttam, hogy ő bizony fehér alapon krémszinű foltos és még szatén is, rögtön elhoztam a kislányt :)

Sokcsecsű egér csapat is nagyon jó étvággyal falta a sárgaságokat.

És természetesen a patkányok is. Ez a legnagyobb nálam, egy him, a cserépbújkálót kinevezte ebédlőnek :)

És a várandós kék mama is kapott párjával együtt.
Egyenlőre ennyi. Csikos egereim nem szerepeltek, mert ők kevesebb zöldséget kaphatnak az átlagnál, igy a tegnapi magokat ették, csak a fotózáskor éppen aludtak.
Következő bejegyzésemben az izeltlábúak etetését mutatom be, akik főként ragadozóak, de akad növényevő is köztük.
Halálos szépségek2012.03.01. 12:01, aqua-terra
Sziasztok!
Egy cikket igértem, meg is hoztam. Most a terráriumban tartható veszélyesebbeknek minősülő állatokról irok pár gondolatot.

Az egzotikus állatok egyre nagyobb teret hóditanak az emberek között. Nagyon sok szépséget lehet már terráriumi körülmények között tartani, valamint sikeresen szaporitani. Na de mi az ami rávesz egy hobbi terraristát, hogy olyan állatot tartson ami veszélyet jelent az ő saját egészségére is? Nagyzolás, veszélyek iránti vágy? Legtöbbször nem ez a válasz a kérdésre, és aki csak felvágni akar ilyen állatok tartásával jobb ha inkább nem is tart ilyeneket. A hobbisták magáért az állat szépségéért, vagy érdekes életmódja miatt tartja őket. Hiszen bepillantást nyerhetünk egy olyan világba, ami tőlünk igencsak messzi országokban lévő vadonban figyelhetnénk csak meg egyébként. Egyszerűen szólva: a Gyilkosok világába. Ezek az állatok évezredeken keresztül úgy fejlődtek, hogy más állatok meggyilkolásával és elfogyasztásával biztositották túlélésüket. Azonban egyeses állatokat az evolúció felruházta őket egy különleges fegyverrel: a méreggel. A világon mindenütt előfordulnak méreggel ölő állatok, legjobban Ausztráliában. A világ legveszélyesebb méreggel ölő állatainak 80%-a él ott. Kezdve a kispikkelyű taipantól, a halálos mérgű skorpiókig. A föld különböző szegleteiben is élnek méreggel ölő állatok, Amerikában, Afrikában, Ázsiában de még Európában is.
Az állatok mérge, egy bizonyos fehérje alapú kémiai anyag. Sokféle változata létezik, a legismertebbek a hemotoxin, mely a vörös vérsejtek szétesését előidéző sejtméreg mely a véralvadást felgyorsitja, valamint szövetkárosodást okoz. Ilyen méreggel rendelkeznek általánosságban a viperák és sok más kigyóféle is.
A másik tipusú méreg a neurotoxin, amely az idegrendszert támadja meg, bénulásokat okozva. Sok kigyófaj rendelkezik ilyen méreggel, és amennyire én tudom a madárpókok is ilyen méreggel rendelkeznek, vagy hasonlóval.
Az efféle, avagy méreggel ölő állatok tartása különösen fokozott figyelmet igényel. Hiszen ha nem figyelünk oda, igencsak kellemetlen élményeket szerezhetünk kedvencünktől. Én úgy vélem ezeknek az állatoknak a tartása semmiben sem tér el akármilyen másik állat tartásától sem. Ugyanis ők védekezésből támadnak, nem szándékosan emberre. Szerintem minden állatra igaz az alábbi: ha piszkálod és nem jól bánsz vele, akkor az nem fogja hagyni magát. A kutya megharap, a macska megkarmol, a madárpók megmar, a skorpió megszúr. A felelős állattartó ezeket észben tartja.
Személy szerint nekem is vannak ilyen állataim, de nekem már 6 év tapasztalatom van a méreggel ölő állatok tartása terén. Ma érkeztek meg legújabb kiskedvenceim, két aprócska, szines kis skorpió. Nagyon tüneményesek, azonban még véletlen sem szúratnám meg magamat velük mert jópár kellemetlen órát okoznának azzal nekem. Betartom a tartásukkal kapcsolatos iratlan előirásokat. Igen, én olyan állatokat is tartok amiket nézegetni szabad csak. Madárpókjaim sem szoktam megfogni kézzel, egyrészt ez rám is veszélyes lenne, másrészt az állat ha megijed és kiugrik a kezemből a földön landolva olyan sérüléseket szerezhet amibe belepusztulhat. A madárpók és skorpió tartás legfőbb ezközei: jól záródó doboz vagy terrárium, hosszú vonalzó, és erős, minimum 15-20 cm-es fémcsipesz. Kézzel soha nem szabad matatni a helyükön. Ezt eleve ellenük vélt támadásnak hiszik és védekeznek. És akkor már inkább a csipeszt marják meg mint a kedves gazdi kezét.
Ha esetleg valaki mégis úgy érzi, hogy ilyen állatokat szeretne tartani, azoknak pár kezdő fajt tudok javasolni, skorpiók között is van aminek a mérge alig fájdalmasabb mint egy darázscsipés, azonban 80%-uknak erősebb a mérge jóval.
Skorpiós alapszabály:
-Hatalmas ollók, nagy méretű test, kicsi farok = gyenge méreg, az ollót használja vadászatra.
-Satnya, gyenge ollók, aprócska termet, izmos erős farok = az állat a mérgét használja gyilkolásra, ezért sokkal erősebb mérge van, annyira hogy még az emberben is károkat tehet, akár halált is okozva egyes fajok.
Habár aprócska, alig két centiméteres állat, de a legnagyobb, majdnem fél kilós patkányom egyetlen szúrással kivégezné. Itt érvényes a kicsi a bors de erős téma :D
Remélem érdekesre, és hasznosra sikeredett a cikk, és a ti véleményeiteket is meg fogja változtatni a méreggel ölő, halálos terráriumi állatokról. Chatbe véleményeket, észrevételeket várom :)
közeleg a...2012.02.29. 22:02, aqua-terra
...TerraPlaza Gigantea!
Sziasztok!
Először is bocsi a kis kihagyásért, tegnapi és a mai napom rohanással volt tele, most pótlok mindent :)
Tegnap kutyás napot tartottam, jól sikerült, fejlődtünk a kutyusommal. Holnapra érkezik pár új állatom, majd róluk is beszámolok, valamint a terráriumban tartható veszélyes álaltokról készülő cikkemet rakom fel.
Mégegy újdonság:
Hamarosan itt a TerraPlaza Gigantea, Magyarország eddigi legnagyobb börzéje :)

Minél jobban félünk a póktól, annál nagyobbnak látjuk2012.02.28. 00:36, aqua-terra
Sziasztok!
Hát igy estére, fél 1-re egy nagyon érdekes cikkel érkeztem, tetszett mikor elolvastam. Ha valaki fél egy apróbb póktól, sokkal nagyobbnak látja azt. A kisérlettel a pókfóbia ellen próbáltak megoldást találni sikerrel. Korábban TVben is láttam a kisérletet. Mondjuk engem nem érint a dolog annyira mert én nem arachnofóbiás, hanem arachnomániás vagyok, de nektek hasznos lesz :)
Az Ohiói Állami Egyetem pszichológusai tanulmányukban azt állítják, hogy az arachnofóbia (pókiszony) a nök felét és a férfiak egyhatodát érinti. Az irracionális félelem működési mechanizmusát azért tanulmányozzák a kutatók, hogy hatékonyabban módszereket tudjanak kialakítani a fóbiák ellen. A mechanizmus működésének vizsgálatához a pókiszony körülményeit volt a legkönnyebb megteremteni.
A kísérlethez ötvenhét önkéntest toboroztak, akiknek élő tarantulákkal kellett szembesülniük. Az alanyok kezdetben négy méterre álltak a fedetlen üvegterráriumban tartott pókokhoz, majd fokozatosan közeledtek hozzájuk a nyolchetes időszak alatt. Amikor már közvetlenül az állat mellett ácsorogtak, meg kellett érinteniük azt – először húszcentis pálcikával, majd egyre rövidebbel. A résztvevőknek mindig be kellett számolniuk arról, hogy százas skálán számszerűsítve hányasra értékelnék a félelmüket, végül pedig emlékezetből kellett megbecsülniük a pókok nagyságát, pontosabban a legelső és a leghátsó lábaik közti távolságot.
A kutatók megfigyelték, hogy a félelem mértéke és a pókok nagysága közti összefüggés egyenesen arányos: minél jobban rettegett valaki a pókoktól, annál nagyobb méretűnek látta őket. A kísérlet tehát bebizonyította, hogy a rettegés hevessége torzíthatja az érzékelés megbízhatóságát.
forrás : index.hu
Ő az egyik saját pókom, egy Boliviai törpe madárpók bébi (Cyrocosmus perezmilesi). Egyesek aranyosnak találják, még azok is akik nem rajonganak a pókokért úgy mint én. Viszont van pár olyan ismerősöm akit kiverné a viz ha meglátnák őt. Na ez az a dolog amit soha nem fogok megérteni, hogy lehet egy póktól vagy akármilyen izeltlábútól félni :D
Rágcsálók2012.02.27. 12:59, aqua-terra
Sziasztok!
Délelőtt felhajtottam a kereskedésekben lévő legszebb foltos egereket. Sajnos mint tapasztaltam a legtöbb helyen csak himek vannak. Az egyik kereskedésben gyönyörű egerek voltak, 6-7 kis foltos egér, egyetlen lány volt, onnan egy fiút hoztam hiszen gyönyörű volt: fekete, fején fehér foltokkal és hasa krémszinű. Két nőstényt is hoztam egy-egy kereskedésből, igy a kis 3as csapat teljesen különböző tenyészetekből vannak. Sőt az egyik kiscsaj akit elhoztam hasas.
Rajta kivül kék szinű patkány lánykám is vemhes szóval most várom az áldást :)
Szóval összegezve most a rágcsálóim:
-3 db patkány: kék szinű pár, krém szinű lány (neki is tervezem a párt, lehet még ma kap :) )
-4 db afrikai sokcsecsű egér (két pár)
-3 db foltos egér (házi egér változata, 1 him két nőstény)
-2 db csikos fűegér (párban)
Természetesen képeket is hoztam:

Kékes árnyalatú patkány fiú

Afrikai sokcsecsű egér csapat

Csikos fűegér pár

Legújabb szerzeményeim: Foltos egerek
Várható szaporulatok:
-kék patkány
-foltos egér
Nagyjából ennyi lenne összegezve a jelnlegi rágcsálóim :)
Tervezem még a mongol futóegerek, a tüskés egerek és a sima fehér egér beszerzését, igaz ezutóbbit takarmány tenyésztési célokra csak.
További képet itt találtok>>>
|