Az akvaterrárium mint ahogyan a neve is mutatja egy összetett dolog, azaz egy akvárium és egy terrárium kombinációja. Ennek a lényege hogy a sok vizes rész mellet van szárazföldi rész is a terráriumban. Azaz valami amire kimászhatnak az állataink. Ilyen terráriumot igényelnek a gőték, különböző békafajok, valamint a vizi teknősök nagy része. Egy gyönyörűen elkészitett és berendezett akvaterrárium nagyon szép disze lehet a szobánknak, mintha csak egy szelet lenne a természetes tavak, folyópartokról, mocsarakról a szobánkban. A nagyobb méretű vizesebb akvaterráriumokba érdemes egy szűrőt is beszerelni, hogy ne kelljen olyan sűrűn cserélni a vizet, és könyebb legyen a takaritása is. Vizet 2-3 hetente érdemes részlegesen cserélni, valamint akváriumporszivóval áttakaritani az alját, ezzel el tudjuk távolitani az üledéket ami lerakódik.
Nagyméretű akvaterrárium. Ekkorában alul már halak is elférnek az egyéb más állatok, békák, gőték vagy teknősök mellet.
Nyilméregbékás akvaterrárium. Jól látszik a terráriumban egy kis füst. Noss nem kigyulladt, hanem vizpárologtató van benne, és ilyen kőd formájában engedi ki a vizet. Eszméletlen jó szerintem. Bár sajnos fennttartása kissé költséges, ezért ilyen tipusú akvaterráriumokba aki belevágna komolyan gondolja át.
A rákok, mint például ez a szinpompás aranyos kis törpe tarisznyarák tartása is akvaterráriumban javasolt, egy ilyen helyen csodálatosan érzik magukat.
|