Babycurus jacksoni
Kisebb termetű, azonban szinpompásabb skorpió faj, mint az óriásskorpiók. Azonban nem árt óvatosnak lenni velük.
Leirása:
Nagyjából 8-9 cm-re nő meg ez az afrikából származó skorpiófajta. Szine elég sokféle lehet, alapvetően azonban világosbarna. Ollói kicsik és satnyák, viszont méregtövise elég nagy méretű és erőteljes, éppen emiatt mérge az erősebbek közé tartozik.
Tartása:
Mivel nem nő túl nagyra, ezért egy 30x20x20 cm-es terrárium ideállis 1 egyednek, vagy egy párnak. Talajnak tőzeget, kókuszrostot használjunk amint folyamatosan tartsunk nyirkosan. Érzékenyek a páratartalomra. Berendezésnek köveket, faágakat használhatunk. Nappali hőmérséklet átlagosan 26-28 °C legyen, ettől semmiképp se magasabb mert az állatok elhullásához vezethet. Ugyancsak érvényes ez a túl alacsony hőmérsékletre is. Ideális körülmények között a fiatal egyedek nagyon gyorsan felnőnek, akár 1 évesen ivarérettek lehetnek. Élettartamukat tekintve hosszúéletüek, akárcsak a skorpiók többsége. Nem túl agressziv faj, azonban nagyon gyors tud lenni.
Szaporitás:
Tenyésztése nagyon egyszerű. Egy nagy lapos kő azonban legyen rendelkezésükre a szaporodásukhoz. 5-8 hónappal a szaporodás után megszületnek a kis skorpiók, amik anyjuk hátán töltik életük első heteit. A kicsik száma 30-40 db is lehet. Felnevelésük könnyű.
Mérge:
Ez a skorpió faj a Buthiade fajok közé sorolható, ahová több halálos, emberre veszélyt jelentő mérgű skorpió is tartozik. A Babycurus jacksoni mérge ugyan gyengébb és nem okoz komolyabb gondokat, de mindenesetre ha ilyen fajt gondozunk othonunkban kezeljük fokozott odafigyeléssel. A dobozba vagy terráriumba ne szabad kézzel, hanem hosszú csipesszel nyúljunk csak be. Mint emlitettem nem agressziv fajok, de elég gyorsan mozognak, főleg ha megijednek. Ezért szükséges hogy legyen búvóhelyük. Ha netán mégis megtörténik egy marás, akkor mihamarabb keressünk fel egy orvost. Marása nem halálos, de azért fáj.
|